BonnyFood - Lezzetlihediye.com project

Lezzetli Hediye
The Best Food Gift

"Lezzetli Hediye choose Bonnyfood to make a research about customer satisfaction between their customers. 5,000 random customers was chosen and a unique survey form prepared by Bonnyfood since the products of Lezzetli Hediye not only a food product but also gift. Thus customer satisfaction must be measured both as a product and service. Overall 98,7% customer satisfaction and declaration of Bonnyfood claiming Lezzetli Hediye as the best food gift in Turkey make us very happy, and shows that the path we choose to get forward is the right one. We get very happy when we learn that our customers immediately remember our brand for words like fruit basket, cookie basket, cake basket, birthday basket, Valentine’s Day gift, welcome baby gift and anniversary gift. And the reason mostly we are chosen is that our unique products are creating awareness and surprising gifts. We use Bonnyfood research services and thay helped us more than we assume with their new ideas and thoughts. We wish to thank our customers also for their feedbacks to make us better. " LezzetliHediye Marketing Team

Lezzetli Hediye
En İyi Hediyelik Gıda

"Türkiye’de hediye gönderirken bizim ürün grubumuzu tercih etmiş 5000 kişi arasında BonnyFood ile yapılan araştırma ve müşteri memnuniyeti anketi sonucunda ürün kalitesi, hizmet ve alıcı memnuniyeti açısından %98,7 başarı ile The Best Food Gift Türkiye (Türkiye'de En İyi Hediyelik Gıda) sonucunu elde ettik. Başarımızın devamı müşterilerimizin bize verdiği geribildirimle her gün artıyor. Lezzetli Hediye olarak bizi meyve sepeti, kek sepeti, kurabiye çiçekleri, doğum günü hediyesi, sevgiliye hediye, hoşgeldin bebek hediyesi, yıldönümü için en çok müşterilerimizin tercih ettiğini, çok şaşırtan bir sürpriz hediye sepeti olarak algılandığımızı öğrenmek de mutlu etti. Başarılarımızda müşteri katkısını ölçmek için BonnyFood hizmetlerinden yararlandık. %100 müşteri memnuniyeti için Lezzetli Hediye sipariş veren müşterilerine geribildirimleri için teşekkür ederiz." - LezzetliHediye Pazarlama Ekibi.

Result
Develop strong food industry leads

lezzetlihediye

Many food businesses use BonnyFood's advertising solutions to achieve their marketing goals. B2B authority says that lead generation is the top priority for most B2B marketers.